NAUJOS EKONOMIKOS INSTITUTAS
Svetainės struktūra

Žymiausios verslo pasaulyje:
Asmenybės
Įmonės


Vykstant ekonomikos globalizacijai įmonėms, norinčioms laimėti konkurencinėje kovoje, tenka vis dažniau lygiuotis ne tik į savo tiesioginių konkurentų pasiekimus, bet ir stengtis neatsilikti nuo “pasaulinės klasės” įmonių. Todėl vis didesnį populiarumą įgyja įmonių reitingavimas.

Ypač daug dėmesio įmonių reitingavimui skiria JAV leidžiamas verslo žurnalas “Fortune”. Jei užsiprenumeruosite žurnalą ir apsilankysite jo svetainėje www.fortune.com , galėsite susipažinti su daugybe “geriausiųjų” įmonių sąrašų. “Gerumas” matuojamas pagal įvairiausius kriterijus. Sąrašas gali būti sudarytas remiantis tiek vienu rodikliu, pavyzdžiui, pagal įmonių dydį, matuojamą metine apyvarta (kaip populiarieji “Fortune 500” ar “Fortune 1000” sąrašai), tiek ir pagal kompleksinius vertinimus, kuriuose atsižvelgiama ne tik į konkrečius ekonominius rodiklius, bet ir į įmonės politiką, veiklos kokybę, darbuotojų nuomonę apie įmonę ir pan. Remiantis kompleksiniais vertinimais sudaromi ne tik “Labiausiai nuostabą keliančių” įmonių sąrašai, kuriuose siekiama atspindėti bendrą verslo situaciją įmonėse, vertinant ilgalaikių investicijų dydį, inovacijas,vadybos, paslaugų ir gaminamų produktų kokybę. Vis populiaresniais darosi ir specifinėms temoms skirti sąrašai, kaip pavyzdžiui:

  • “100 įmonių, kuriose geriausia dirbti” - čia vertinamos ne tik įmonių pajamos, bet ir darbuotojams aktualiausi dalykai: algų dydis, darbuotojų mokymui skiriamo biudžeto dydis, darbo laiko ir laisvalaikio subalansavimas, galimybė lengvatinėmis sąlygomis įsigyti įmonės akcijų,
  • “Investuotojo vadovas”, kuriame pateikiama informacija apie sėkmingiausiai investavusias įmones, aptariant jų investicijų portfelį, dėmesio vertas idėjas apie ilgalaikių ir trumpalaikių finansavimo planų sudarymą ir pan.

Suprantama, žurnalas daugiausiai dėmesio skiria JAV įmonėms, tačiau sudaromi ir pasaulinio masto sąrašai bei sąrašai pagal atskirus žemynus, šalis. Atskirai reitinguojamos mažų ir didelių įmonių grupės.

Visos duomenų bazės kompiuterizavimo dėka, toks reitingavimas ne tik padeda išrinkti įmones – verslo lyderius, bet ir tampa įrankiu, padedančiu kitoms įmonėms orientuotis savo situacijoje, o taip pat perimti geriausiųjų patirtį.

Nepamirškite šia ir panašiomis duomenų bazėmis pasinaudoti ir Jūs!


member of AIVAWEB
© 2003-2018, Aiva Sistema