NAUJOS EKONOMIKOS INSTITUTAS
Svetainės struktūra

Ar skaitėte?
Vadovėliai - romanai

Skaityti romaną - laisvalaikio užsiėmimas. Suprantama, atidus skaitytojas įgyja ir tam tikrų žinių, bet jos dažniausiai būna pabiros, nesistemiškos.

O jei pamėgintume šį malonumą suderinti su galimybe nuodugniai įsisavinti kokią nors teoriją? Būtent tokią idėją mėgina realizuoti pastaruoju metu vis labiau populiarėjančių vadovėlių-romanų autoriai.

Pamėginkite mokytis ekonomikos romanų pagalba, gal toks žinių įsisavinimo būdas pasirodys jums daug efektyvesniu nei iki šiol naudotieji.

 

E.M. Goldratt, J. Cox

TIKSLAS. Tobulėjimo procesas

North River Pressi Voitatud Esindaja, 2000, 392 p., ISBN 9985-78-030-2

Teiginys: “Norėdami padidinti įmonės veiklos efektyvumą, turime mažinti sąnaudas”, yra tapęs aksioma įmonių vadovams, ypač jei kalbama apie gamybos sąnaudas. Šioje knygoje įrodoma, kad šis teiginys, kaip ir viskas pasaulyje, reliatyvus – egzistuoja galimybė žymiai padidinti įmonės veiklos efektyvumą gamybos sąnaudas ne mažinant, bet didinant.

Knygoje žingsnis po žingsnio aprašoma kaip vienos iš korporacijos “UniCo” gamyklų vadovas Aleksas Rogas per tris mėnesius išgelbėja į visišką ekonominę krizę patekusią korporacijos gamyklą nuo uždarymo. Pasinaudojęs apribojimų teorijos patarimais, jis sutelkia dėmesį į silpniausių gamybos proceso grandžių – proceso pralaidumą mažinančių “butelio kakliukų” - paiešką. Ir nors dėl pasiūlytų pertvarkymų padidėjo sąnaudos produktui, buvęs neigiamu įmonės pelno rodiklis išaugo virš 20 procentų.

Knyga ne tik vaizdžiai pademonstruoja, kur gali slypėti tiek fiziniai, tiek ir verslo politikos apribojimai, trukdantys gamybinei įmonei pasiekti geresnių bendrų rezultatų, bet ir iš esmės pakerta tikėjimą, kad vien buhalterinių duomenų bei klasikinės ekonomikos teiginių pagalba šiais laikais galima efektyviai valdyti verslą.

Jei norite valdyti savo įmonę atsižvelgdami į konkrečią situaciją, panaudodami toje situacijoje slypinčias galimybes, o ne “taip, kaip visi”, šioje knygoje rasite vertingų pavyzdžių, palengvinančių teorinių principų suvokimą. Be to, ši knyga pasitarnaus kaip puiki iliustracija, koks įdomus gali būti “Nenutrūkstamo tobulėjimo procesas” – viena iš moderniausių įmonės valdymo koncepcijų.

 

E.M. Goldratt

TIKSLAS II: Sėkmė priklauso ne nuo laimės

Vilnius, 2002, Golratt Baltic Network, 262 p., ISBN 9985-78-751-X

Šioje knygoje toliau aprašomas korporacijos “UniCo” viceprezidento Alekso Rogo mąstymo procesas, sprendžiant naują problemą – mėginant išsigelbėti nuo pigaus trijų gamyklų pardavimo. Šiuo atveju sprendimai randami iš esmės keičiant įmonių pardavimo strategiją. Originalūs ir patraukliai pateikti naujieji pardavimo pasiūlymai suteikia visoms trims, visiškai skirtinga veikla užsiimančioms gamykloms (kosmetikos, saldainių popierėlių spausdinimo ir suspausto garo gamybos) žymų konkurencinį pranašumą.

Taigi knyga bus ypač vertinga tiems, kurie ieško vadybos strategijos, padedančios pertvarkyti įmonės veiklą tokiomis sąlygomis, kai nėra jokių galimybių skirti lėšų gamybinių įrengimų modernizavimui.

 

R. Klapholz, A. Klarman

PINIGŲ MAŠINA. Apribojimų teorijos panaudojimas pardavimų valdymui.

Vilnius, Rgrupė, 2005, 207 p., ISBN 9955-9682-5-7

Tarp vadybininkų buvo plačiai paplitęs mitas, kad apribojimų teorija tinkama tik gamybos procesų apribojimų paieškai. Tačiau iš tiesų ji daug universalesnė, ir gali būti pritaikyta praktiškai bet kurioje verslo ar net buitinėje mūsų gyvenimo srityje.

Knygoje gamybinio romano forma aiškinama, kaip tokių priemonių kaip “apribojimo ataskaita” ir “piltuvo ataskaita” išsiaiškinti svarbius pardavimo proceso kliuvinius. Mokoma kaip valdyti pardavimo operacijas, kuomet vienu metu reikia įvertinti šimtus, o kartais ir tūkstančius galimybių.

Taip pat sužinosite, kaip išvengti darbų šturmavimo atsiskaitymo periodo pabaigoje, pvz., stengiantis įvykdyti ketvirtinius pardavimo planus ar užbaigti projektavimo darbus ir dar daug kitų įdomių netradicinių būdų kaip paversti savo įmonę pinigus gaminančia mašina.


Futurologija
member of AIVAWEB
© 2003-2018, Aiva Sistema