UAB 'Lomenita'
Svetainės struktūra
Šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemų aprašymas

Pastato vidaus šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema

 

         Iš šilumos punkto į pastato magistralinius vamzdynus  yra paduodama reikiamo kiekio ir reikiamos temperatūros šilumnešis (termofikacinis vanduo), kuris stovais paduodamas iki kiekvieno šildymo prietaiso.

Namo vidaus sistema yra sudetingiausias įrenginys todėl, kad jis yra sumontuotas visame pastate ir jo konstrukcijose. Norėdami bent vizualiai apžiūrėti visą pastato šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemą, neretai mes to iš viso negalime atlikti, nes negalime patekti į atskiras patalpas.

          Paminėsime tik keleta, bet dažniausiai kylančių priežaščių dėl blogos priežiūros:

  • Nesubalansuotos šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemos -       

        skirtinga šiluma, mokestis vienodas.

  • Netinkamai atlikti hidrauliniai išbandymai – trūkimai eksplotacijos metu, vandens nudrenavimai, po nudrenavimų nešylantys butai.
  • Nesandarumai vamzdynuose, vandens nutekėjimas- papildomos išlaidos viso pastato vartotojams.
  • Neizoliuoti arba nepakankamai izoliuoti karštų vamzdynų paviršiai—tiesioginiai šilumos nuostoliai apmokestinti piniginine išraiška.
  • Papildomų prietaisų sumontavimas – šilumos galingumo padidinimas visam namui, sistemos išbalansavimas, visi apmokame už papildomus prietaisus.

Blogiausia, kai šilumos vartotojai, kurie nėra sudarę, pastovios šildymo sistemos priežiūros sutarties, palieka šildymo sistemą be jokios priežiūros, ir tik kai įvyksta akivaizdus gedimas, dėl kurio negalimas tolesnis eksploatavimas, sistemos gedimas yra šalinamas ir vėl laukiama kito karto, tikintis, kad jo nebus.

Pasiruošimo naujam šildymo sezono metu, reikalinga atlikti ne tik hidraulinius išbandymus ir praplovimus, bet ir patikrinti kaip veikia uždaromoji armatūra ir reguliavimo ventyliai. Vidaus šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema reikalauja pastovios kvalifikuotos priežiūros, kurią turi teisę atlikti Valstybinės energetikos inspekcijos atestuotos įmonės.

member of AIVAWEB
© 2003-2018, Aiva Sistema